Hoppa till huvudinnehåll
Kontakt

Kontakt

mossa

KONTAKTA MUSEET

Adress

Nordiska Akvarellmuseet
Södra Hamnen 6
471 32 Skärhamn
Sverige

E-post

info@akvarellmuseet.org

Telefon

0304–60 00 80
Telefontider: vardagar kl. 8–15 (lunchstängt kl. 12–13)

Organisationsnummer

853301–1436

FÖRFRÅGNINGAR

Boende, gästateljé

info@akvarellmuseet.org

Skolbesök

Tel. 0763–44 20 89
johan.hildingsson@akvarellmuseet.org

Boka visning

info@akvarellmuseet.org

Press & marknadsföring

marketing@akvarellmuseet.org

Reception & butik

rec@akvarellmuseet.org

Konferens/lokalhyra

info@akvarellmuseet.org

Vatten Restaurang & Kafé

Tel. 0304–67 00 27
info@restaurangvatten.se
(Restaurangens hemsida)

Nordiska Akvarellmuseets Vänförening

​Ordförande, Per Jensnäs
kontakt@akvarellmuseetsvanner.se
(Vänföreningens hemsida)

PERSONAL

Museichef

Bera Nordal
Tel. 0304–60 00 80

Sekreterare

Eva-Lena Mattiasson
Tel. 0702–38 53 51
eva-lena.mattiasson@akvarellmuseet.org

Ekonomi- & administrationsansvarig

Maria Björklund
Tel. 0705–88 84 22
maria.bjorklund@akvarellmuseet.org

Pedagogisk ledare

Jonte Nynäs
Tel. 0763–44 97 92
jonte.nynas@akvarellmuseet.org

Vik. konstpedagog

Johan Hildingsson
Tel. 0763–44 20 89
johan.hildingsson@akvarellmuseet.org

Kommunikatör, press

Sofia Olofsson
Tel. 0735–32 17 95
marketing@akvarellmuseet.org
sofia.olofsson@akvarellmuseet.org

Kommunikatör, digitala kanaler & program

Simone Frankel
Tel. 0763–44 73 91
simone.frankel@akvarellmuseet.org

Kommunikatör

Isabelle Forsberg
Tel. 0768–96 65 06
isabelle.forsberg@akvarellmuseet.org

Mediaproducent

Kristian Berglund
Tel. 0760–14 61 86
kristian.berglund@akvarellmuseet.org

Projektledare, fundraiser

Anna Berglund
Tel. 0760–14 48 83
anna.berglund@akvarellmuseet.org

Museitekniker, fastighetsansvarig

Roine Andersson
Tel. 0706–67 44 95
roine.andersson@akvarellmuseet.org

Museitekniker

Eser Kara
Tel. 0706–36 44 43
eser.kara@akvarellmuseet.org

Butiksansvarig

Ulrika Fosser 
Tel. 0304–60 00 80
rec@akvarellmuseet.org

Receptionsansvarig

Cecilia Broomé
Tel. 0304–60 00 80
rec@akvarellmuseet.org

Lokalvårdare

Evelina Segerdahl
Tel. 0763–44 71 84

Senior advisor

Benita Nilsson
0705–91 46 96
benita.nilsson@akvarellmuseet.org

Intendent

Joanna Persman
joanna.persman@akvarellmuseet.org